Kancelářský nábytek

24.04.2013 11:24

 

 
Kancelářský nábytek, to už je dneska samostatný obor, na který se některé firmy specializují. Doba, kdy truhláři dělali vše, co bylo, je už dávno pryč. V současné době si každý může vybrat, jaký nábytek si vybere. V nabídce je široká škála dekorů a odstínů. Ten, kdo někdy pracoval v kanceláři tak velmi dobře ví, jak je důležité, aby kancelářský nábytek měl dostatečné množství volného a odkládacího místa. Je tedy nutné dbát na to, aby kancelářský nábytek byl praktický. Šuplíky, police a různé skříňky jsou neodmyslitelnou potřebou a nutností.
 
Materiály, které se používají k výrobě nejen kancelářského nábytku:
 
* DTD (dřevotříska) - momentálně nejrozšířenější materiál, který se při výrobě používá. Je to hlavně z toho důvodu, že to umožní, aby hotový výrobek měl nízkou cenu. Jedná se tedy o nejlevnější variantu. Nevýhodou je horší kvalita. Zvláště při stěhovaní anebo při přemisťování hodně trpí spoje a tak dochází k tomu, že je nábytek vratký. Pro kancelářské účely je vhodný a splňuje všechny standardy.
 
* Masiv – skutečné dřevo. Není nad nábytek z masivu. Nevýhodou je však vyšší cena. Nejen proto, že samotné dřevo je drahé. Záleží na tom, o jaký druh dřeva se jedná a tím pádem je i různá cena. Ale také proto, že práce s masivem je mnohem pracnější a náročnější. Výroba trvá mnohem déle. Tato investice se určitě vyplatí, protože kancelářský nábytek vyrobený z masivu má větší životnost.
 
Je velmi důležité vybrat správného dodavatele. Většina dobrých výrobců nabízí dovoz až k zákazníkovi a nezřídka kdy bývá součástí i samotná montáž. Firma vybavujemekancelář.cz všechny tyto služby nabízí.